در حال بارگذاری ...
دوشنبه 27 دی 1400

سؤالات متداول ثبت نام دانشجویان

سؤالات متداول ثبت نام دانشجویان

سوال1: من قبولی مهر هستم اما نتوانسته ام دیپلم خود را تا پایان شهریور بگیرم، تکلیف ثبت نام من چیست؟

جواب: در حال حاضر امکان ثبت نام شما وجود ندارد. شما باید منتظر بمانید چنانچه سازمان سنجش در این خصوص بعدا اطلاعیه ای صادر کرد مطابق آن عمل خواهد شد. ( در دو سال قبل یک ماه پس از ثبت نام، سازمان سنجش نامه ای صادر می کرد که به شرط موافقت دانشکده، ثبت نام دانشجو برای بهمن بلامانع است).

سوال2: من قبولی مهر هستم اما می خواهم تحصیل را از بهمن شروع کنم؟

جواب: باید ابتدا مراحل ثبت نام خود را کامل کنید و سپس درخواست مرخصی تحصیلی نمایید. در صورت موافقت دانشکده با مرخصی تحصیلی شما، شروع به تحصیل شما از بهمن ماه خواهد بود.

سوال3: من قبولی بهمن هستم اما می خواهم تحصیلم را از مهر شروع کنم؟

جواب: انتقال از بهمن به مهر ممکن نیست. ( در شرایط خاصی که دانش آموز در فاصله مهر تا بهمن سرباز شود در کمیسیون نقل و انتقالات موارد خاص مطرح و در صورت موافقت اقدام خواهد شد)

سوال4: من به علت اشتباه در انتخاب رشته در شهرستان دیگری قبول شده ام ولی در اولیت های بعدی قبولی این آموزشکده را هم دارم آیا می توانم اینجا ثبت نام کنم؟

جواب: خیر ثبت نام هر دانشجو فقط در اولین اولویت قبولی ( که با علامت ق در کارنامه سنجش ثبت شده است) امکان پذیر است. اما دانشجو می تواند مراتب اعتراض خود را به صورت مکتوب همراه با مستندات به آدرس زیر پست سفارشی نماید.

 کرج- مشکین دشت-بلوار امام خمینی-خیابان سردار متوسلیان – سازمان سنجش آموزش کشور – اداره امور پذیرفته شدگان آزمون کاردانی فنی و حرفه ای

سازمان سنجش درخواست اعتراض را بررسی و نتیجه بررسی را از طریق پیامک به ذینفع  اطلاع خواهد داد.

سوال5: من در انتخاب رشته خود اشتباه کرده ام آیا می توانم در اولویت دوم خود ثبت نام کنم؟

جواب: خیر ثبت نام هر دانشجو فقط در اولین اولویت قبولی ( که با علامت ق در کارنامه سنجش ثبت شده است) امکان پذیر است. بقیه توضیحات مشابه پاسخ سؤال4 است.

سوال6: من در هنگام ثبت نام کنکور معدلم را اشتباه درج کرده ام و با این معدل اشتباه در این دانشکده  قبول شده ام تکلیف قبولی من چه می شود؟

جواب: خیر ثبت نام هر دانشجو فقط در اولین اولویت قبولی ( که با علامت ق در کارنامه سنجش ثبت شده است) امکان پذیر است. بقیه توضیحات مشابه پاسخ سؤال4 است.

نظرات کاربران