در حال بارگذاری ...
دوشنبه 12 خرداد 1399
 • بیانیه دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس

  ((وَمَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ )) و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، (پیروزند؛ زیرا) حزب و جمعیت خدا پیروز است. (آیه 56 سوره مبارکه مائده) محو دولت اسرائیل

  بسم الله الرحمن الرحیم

  بیانیه دانشگاهیان دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی به مناسبت روز جهانی قدس

  «وَمَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ »

  و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، (پیروزند؛ زیرا) حزب و جمعیت خدا پیروز است. (آیه 56 سوره مبارکه مائده)

  محو دولت اسرائیل به معنای محو یهودیان نیست. ما با مردم یهود کاری نداریم. «محو اسرائیل» یعنی مردم مسلمان، مسیحی و یهودی فلسطین، خودشان دولتشان را انتخاب بکنند و بیگانه‌ها و اوباشی مثل نتانیاهو را بیرون کنند. محو اسرائیل یعنی این، و این اتفاق خواهد افتاد. «مقام معظم رهبری»

  یکبار دیگر اخرین جمعه ماه مبارک رمضان که با حسن دستور معمار بزرگ انقلاب، روز قدس نامیده شده فرا رسیده است. روز جهانی قدس یادگار ماندگار حضرت امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) و نماد رویارویی تمامی حق در برابر تمامی باطل و مظهر حمایت جهانی از مردم رنج‌ دیده فلسطین است.

  در روز قدس نه تنها ایران اسلامی وحدت و یکپارچگی خود را در موضوع فلسطین و حمایت از آرمان قدس شریف به مثابه مسأله اول جهان اسلام به نمایش می گذارد، بلکه تمام جهان اسلام و سایر ملت های آزادی‌خواه و عدالت‌طلب نیز پرچم مقاومت و مبارزه با رژیم صهیونیستی را در این روز باشکوه بر می افرازد تا نقشه شوم معامله قرن نقش برآب شده و فلسطین آزاد از این موج سراسر خروش بیرون آید.

  بی تردید پاسداشت موضوع فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و دفاع از مظلوم، واجب شرعی و در هر شرایطی تعطیل‌ناپذیر است و روز قدس، روزی بزرگ است که با آرمان‌های انقلاب اسلامی عجین و هر سال با شور بیشتری در سراسر جهان و کشور عزیزمان، برگزار می‌گردد. امسال نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا، بر خلاف توهمات صهیونیست‌ها، انگیزه‌های بیشتری در میان ملت شریف ایران و ملل جهان ایجاد گردیده و با پویش‌های جهانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، صدای دفاع و حمایت از فلسطین پرطنین‌تر از گذشته گردیده است تا رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی و حامیان آن بدانند که فلسطین مسأله اول امت اسلام است و در این راه هوشیارتر و پویاتر از گذشته به وظیفه خود عمل می‌کند.

  ما دانشجویان،  کارمندان و اساتید روزه دار دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی، هم زبان و همراه با تمامی آزادیخواهان جهان، ضمن نشان دادن  انزجار همیشگی و دائم خود از این رژیم جعلی، در لبیک به ندای آسمانی امام راحل و تبعیت محض از فرامین مقام عظمای ولایت و گرامیداشت یاد شهدای مقاومت، خاصه فرمانده شهید محور مقاومت، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، اعلام می کنیم:

  1.            اسرائیل غده سرطانی منطقه و فرزند نامشروع استعمار غرب بوده و بزرگترین عامل بی ثباتی و برهم زدن امنیت منطقه غرب آسیا می‌باشد و محو و نابودی کامل و دفع شر نحس و جنایت بار آن از منطقه، تنها و تنها راه بازگشت امنیت به فلسطین می باشد.

  2.            بهانه های واهی ارض مقدس و دروغ های بزرگی چون هولوکاست و ... هیچ دلیل عقلی و قانونی برای حضور و تولد این رژیم سفاک و کودک‌کش در منطقه نبوده و نباید مردم فلسطین و منطقه تاوان این بهانه را پس بدهند.

  3.            مقاومت را تنها راه مقابله با این رژیم جعلی دانسته و از تمامی گروه‌های مبارز و جهادی منطقه می خواهیم ضمن حفظ انسجام و هماهنگی، تا محو کامل این رژیم غاصب از اراضی اشغالی و جغرافیای سیاسی دنیا از مبارزه و مقاومت دست نکشند.

  4.            از دولت‌های جهان، خاصه کشورهای مسلمان منطقه می خواهیم همنوا با ملت های آزادیخواه شان، جنایات روزافزون این رژیم منحوس را محکوم کرده و از حمایت آشکار و پنهان این رژیم ظالم  دست بکشند.

  5.            از برخی از کشورهای عرب منطقه که نه تنها  غیرت عربی– اسلامی خود را فراموش کرده اند، بلکه به ندای وجدان و انسانیت درونی خودشان در برابر این همه جنایات مختلف این رژیم سفاک چشم فرو بسته اند می خواهیم دست از انفعال برداشته و هم نوا با سایر مسلمانان جهان در نابودی این غده سرطانی منطقه بکوشند.

  6.            کشورهای عضو در سازمان کنفرانس اسلامی، اتحادیه عرب و جنبش عدم تعهد باید با استفاده از اهرم های قوی دیپلماسی و ابزار قدرتمندی چون نفت و مبادلات اقتصادی ، به قطع شریان های حیاتی این رژیم جلاد اقدام نمایند.

  7.            اقدام کشور آلمان در اعلام نام حزب الله لبنان بعنوان یک گروه به اصطلاح تروریستی را خدعه و نیرنگ رژیم اسرائیل در ضربه زدن به جبهه مقاومت دانسته و آن را محکوم می کنیم.

  8.            بیانیه گام دوم انقلاب را در طی کردن گردنه های سخت انقلاب سرلوحه خود دانسته و تا تبدیل شدن به قدرت برتر منطقه در تمامی زمینه ها و مطرح شدن در جهان از هیچ کوششی فروگذار نکرده و با تمام توان در اجرای منویات رهبر فرزانه انقلاب تلاش و کوشش می کنیم.

  9.            جهاد علمی و تخصصی را مهمترین وظیفه اقشار دانشگاهی دانسته و در رسیدن به قله های رفیع دانش، تمام تلاش و مجاهدت خود را صرف کرده و از هیچ کوششی فروگذار نمی کنیم.

  10.         و اما به غده سرطانی اسرائیل گوشزد می کنیم ، از 25 سال گفته ی رهبر معظم انقلاب حداکثر 20 سال دیگر باقی مانده و امید است که آن روز زودتر فرارسد و نماز را همراه با برادران جبهه مقاومت کشور های فعال در این عرصه به امامت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در مسجد الاقصی اقامه کنیم.

  ما دانشگاهیان دانشگاه بزرگ فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی نیز دوشادوش ملت مسلمان ایران با حضور گسترده، فعالانه و آگاهانه در شبکه های اجتماعی، پیام روز جهانی قدس را باشکوه تر و رساتر از گذشته به گوش جهانیان رسانده و با استماع سخنرانی مقتدای مقتدر و عظیم‌الشأن امت اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) در این روز باشکوه، آمادگی خود را برای تحقق فرامین معظم له اعلام می داریم و یک صدا شعار تشکیلاتی خود را ندا می‌دهیم که: ای رهبر آزاده، آماده ایم، آماده.

  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

  دفتر هم اندیشی و بسیج اساتید، بسیج کارمندان، بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی

  روز قدس 1399

  نظرات کاربران