در حال بارگذاری ...
شنبه 29 مهر 1396

گردهمایی مدیران مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی گردهمایی مدیران مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور از تاریخ3/5/96 به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار شد.

گفتنی است افتتاحیه این گردهمایی ساعت 8 صبح چهارشنبه 4 مرداد ماه در سالن کنفرانس دانشکده فنی شهید منتظری مشهد برگزار شد.

در ابتدای مراسم افتتاحیه این گردهمایی جناب آقای دکتر حداد ریاست محترم دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به مدیران مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: متاسفانه مشکلات مالی در سیستم دانشگاه هست که امیدوارم این مشکلات در این همایش مورد بحث و بررسی قرار گیرد وی در ادامه توضیح داد که با مدیریت صحیح مالی می شود تا حدودی مشکلات مالی را کاهش داد. دکترحداد در پایان سخنانشان به صورت مختصر دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی را معرفی نمود.

سخنران اصلی مراسم افتتاحیه  معاونت محترم اداری مالی و پشتیبانی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور جناب آقای دکتر علیرضا فیروز  ضمن قدردانی و تشکر از ریاست و مسئولین دانشگاه فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی به خاطر میزبانی این گردهمایی گفت: متاسفانه بودجه ما در دانشگاه کم هست و اعتبارات ما تقریباً نیمی از مقدار واقعی آن است به همین خاطر باید راه و روش خرج کردن صحیح آن را بدانیم. ایشان در ادامه با مقایسه دانشگاه فنی و حرفه ای با دانشگاههای دیگر از جمله دانشگاه فردوسی مشهد گفت: در دانشگاه فردوسی به ازای هر 17 نفر دانشجو یک نفر هیئت علمی وجود دارد که 50% اعضای هیئت علمی دانشیار به بالا هستند اما این رقم در دانشگاه فنی و حرفه ای به 2 نفر دانشیار می رسد.

دکتر فیروز در ادامه گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای دانشگاهی تقاضا محور و نسل سومی است و ما باید کم کم به سمت درآمد زایی برویم تا کمتراز بودجه دولتی استفاده شود. وی در ادامه گفت: ما باید منطبق با سیاستهای کلان دانشگاه حرکت کنیم یعنی بالای 50% درآمد تخصصی داشته باشیم که این مهم با تبدیل علم و کار به فن ( کار آفرینی ) میسر می شود.

معاون اداری و مالی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: با توجه به این که در سال آینده افزایش بودجه نخواهیم داشت باید درآمد اختصاصی دانشگاه رشد 20% داشته باشد تا به مشکل بر نخوریم.

دکتر فیروز در ادامه سخنانش چند نکته را خطاب به مدیران مالی بیان کرد و گفت: شما مدیران مالی باید طبق مقررات مالی و قانون عمل نمائید و خارج از ضوابط به هیچ عنوان کاری را انجام ندهید، چون باید پاسخگو باشید گاهاً آثار عملکرد یک مدیر مالی سالها بعد نمایان می شود.

وی در ادامه گفت: مدیران مالی باید در اجرای امور مالی در مجموعه های کاریشان به عنوان تکیه گاه و راهنمای خوبی باشند و روشهای صحیح هزینه کردن را در مجموعه دانشکده های خودشان اجرا نمایند و در صورت لزوم به مراجع ذی در اسرع وقت پاسخ  بدهند که این مراجع اعم از سیستم مرکزی دانشگاه، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور می باشند.

ایشان در پایان سخنانش به رئوس برنامه های دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد.

نظرات کاربران