در حال بارگذاری ...
جمعه 26 آبان 1396

جلسه روسای منطقه 6 با حضور ریاست محترم دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی شنبه 3/4/96 ریاست محترم دانشگاه فنی و حرفه ای کشور جناب آقای دکتر شمس پس از بازدید از دانشکده های فنی شهر مقدس مشهد در جلسه ای با حضور روسای منطقه 6 دانشگاه فنی و حرفه ای کشوربه بیان  شرایط موجود و برنامه های آتی این دانشگاه  پرداخت

گفتنی است در ابتدای این جلسه جناب آقای دکتر حداد ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی و رئیس منطقه 6 کشورضمن ابراز خرسندی و خیرمقدم به حاضرین و ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور جناب آقای دکتر شمس به معرفی دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان رضوی و دانشکده های سه استان خراسان رضوی،شمالی و جنوبی پرداخت و گزارشی از فعالیتهای انجام شده در حوزه ی مدیریتی خود ارائه کرد.

سپس جناب آقای دکتر شمس ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با طرح سه سوال ” 1-انتظاری که از تغییر مدیریت دانشگاه داشته اید؟ 2-این انتظار تا چه حد برآورده شده است؟ 3- روند مدیریت دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟"از روسای دانشکده ها و آموزشکده های منطقه 6 کشور خواست ضمن پاسخ نکته نظرات خود را بیان نمایند

گفتنی است روسای منطقه 6 کشور هرکدام ضمن پاسخ به سوالات ریاست دانشگاه نقاط ضعف و قوت حوزه های کاری دانشگاه را بیان کردند و پیشنهادات و مشکلات دانشکده های این منطقه از کشور را بیان کردند.

سپس دکتر شمس در ابتدای سخنانش با بیان اینکه ما همیشه به دنبال نقد هستیم ،اما متاسفانه در نق زدن بسیار موفق تر از نقد کردن هستیم گفتند: خارجی ها به اشتباهات پاداش می دهند ما هم می خواهیم اشتباهات را بدانیم و بررسی کنیم و اصلاح کنیم و بدانید تا اینها نقد نشود اصلاح نمی شود.

ایشان در ادامه سخنانش گفت: امکانات ما کم اما قابل ایجاد شغل و کار هستند اما باید اذعان کرد که مشکلات هست اما با استفاده از علم و هنر می توان خود کفا شد نیروی انسانی و مدرسین می توانند توانمند شود و تعادل برقرار شود که تا به امروز میسر نشده است ..

ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ادامه و در رابطه با بحث جذب دانشجو در مراکز گفت:در مورد بحث گرفتن دانشجو بسیار ظرفیت داریم و رایزنی های بسیاری با کشورهایی مانند تاجیکستان و و عراق و کشورهایی چون آلمان داشته ایم.

دکتر شمس دربخش پایانی سخنان خود در رابطه با ارتباط صنایع با دانشگاه گفت:

باید اعتماد صنایع را کسب کنیم و به سمت آن ها حرکت کنیم هیچگاه انتظار نداشته باشیم صنعت به سمت ما بیاید ما باید به سمت آن ها حرکت کنیم که به این می گویند پنجه کار آمد. ما می توانیم بیش از 60 نوع شغل جدید ایجاد کنیم با ارتباط با کشورهای خارجی به طور مثال مکانیک ماشین آلات سنگین و این افراد بیاوریم برای آموزش و این ها همه نیازمند ارتباط سازی است می خواهیم شغل بسازیم، شغل های ناب ما در این زمینه بخش آموزش آزاد را راه اندای نمیده ایم می خواهیم کسانی کاری تولید می کنند و وسیله را می سازند در آن تولید شریک کنیم و بعد از ان که شریک شدند برای به نتیجه رسیدن آن محصول و کار تلاش می کنند و از جان مایه می گذارند و این باعث خودکفایی و رسیده به نیجه مطلوب می شود.

نظرات کاربران